İzzet AKTAŞ Miras Albümü'nü Darülaceze'de Tanıttı

Geçmiş dönemde çıkarmış olduğu fantazi albümleriyle adını duyuran sanatçı İzzet Aktaş, son dönemlerde vatan sevgisi ve toplumsal olaylar üzerine yazıp söylediği eserlerle yeniden sanat dünyasındaki boşluğu doldurdu.

İzzet AKTAŞ Miras Albümü'nü Darülaceze'de Tanıttı

İzzet Aktaş Vatan sevgisini anlatan eserleriyle son günlerde adından sıkça bahsettirmeye başladı. Sosyal medya ve dijital platformlarda eserleri sıkça paylaşılan ssanatçı ''Miras'' isimli albümüyle piyasa yeniden iddialı girdi. Aktaş Miras adlı yeni albümünün tanıtım konserini Darülaceze Başkanlığı'nda gerçekleştirdi. Uzun yıllar bu piyasanın içinde olduğunu belirten Aktaş, Miras adlı albümünü para kazanmak değil, kültürel ve sanata olan sevgisinden dolayı hazırlayıp çıkardığını belirtti. Son albümü ve öncesini değerlendiren Aktaş, eserlerim genelde sosyal sorumluluk bilinciyle hazırlandı, bu konuda biraz daha milli ve manevi duyguları işledim, hatta içerisinde ilahinin de olduğu bu albümde, askerlik ve kadına şiddetin de dile getirildiği eserlerimiz var.  Bugüne kadar 2003 yılında Zalim, 2016 yılında Hepimiz kardeşiz, 2018 yılında Canım Türkiyem ve 2021 yılı olarakta Miras albümüyle sanat hayatında temeli sağlam olan kalıcı eserlere yer veren İzzet Aktaş bizler toplumun dili olmalıyız dedi. 

Kudüs için de bir eserin son albümde yer bulduğunu belirten Aktaş Kudüs evrensel bir yara. Tüm İslam aleminin ortak paydası. Bizim ilk kıblemiz Mescid-i Aksa, onunla ilgili İllet adlı eserimiz de bu albümün içerisinde. Albünün Miras adıyla çıkmasının da eserlerin konularıyla alakalı olduğunu gençliğe bırakılacak en güzel sanatsal miras olacağını dile getirdi. Bu projenin 6 yıllık emeğin karşılığı olduğunu belirtirken albüm tanıtımının da Darülaceze'de yapılmasının bu anlamla bütünleşen bir mekan olduğundan diye açıkladı. Yakın zamanda da bir kitap hazırlığı içerisinde olduğunu belirten Aktaş, albümüzü tüm dijital programlarda bulabilirsiniz diyerek Darülaceze konserinde kendilerini yalnız bırakmayan Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı ve Zeytinburnu Kaymakamı Zekeriya Güney ve diğer katılımcılara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 14:07

Müslüm Söyler

YORUM EKLE

banner29

banner34

banner25