Demet ve Alişan'la Sabah Sabah Programı Amasya'da

“Demet ve Alişan ile Sabah sabah” programında yayınlanmak üzere Amasya, Merzifon, Boraboy gölü ve Kızgüldüren köylerinde çekimler yapıldı.

Demet ve Alişan'la Sabah Sabah Programı Amasya'da

Star televizyonunda sabah kuşağında hafta içi hergün yayınlanan program ekibi 25 Şubat 2021 Perşembe günü Kızgüldüren köyü'nde Amasyanın Sesi Haber Sitesi sahibi Müslüm Söyler’in anne ve babası Nesibe ile Süleyman Söyler çiftinin konuğu oldular. Program sunucusu Mehmet Şahin, 67 yıldır evli olan çifte uzun ömür ve uzun evliliğinin sırlarını sordu.

Ayrıca Amasya ve Merzifon'da yapılan çekimlerle de Amasya'nın geçmişten bugüne tarihi ve kültürel yemekleri tanıtıldı.

İyilik Hareketi Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir organizesinde aynı gün Boraboy Gölü'ne çıkan ekip, Boraboy gölümüzün eşsiz güzellikteki kış manzarasında çekimler yaptı. Ekibi, geçtiğimiz yıl kurulan Hünerli Eller Kadın Kooperatifi Başkanı Av. Emine Özcan Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ev yemeği; bamya, keşkek, dolma, mantı, açma, börek çeşitleri hazırlayan kooperatif üyeleri cevizli saç yağlısı ve mantı nasıl yapılır konusunda program ekibine bilgiler verdiler.

Tanıtım programı, yöresel sanatçılarımız Nevres ve Alper Darıcı’nın Boraboy gölü manzarası eşliğinde mini konseri ile sona erdi.

“Demet ve Alişan ile Sabah sabah” programında Mart ayında yayınlanması planlanan programın yayın saati ve tarihi sitemizde yayınlanacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 13:12

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25