Anneler günü özel programda Şair Semra Kaygun'a anlamlı plaket

Yazmanın ve okumanın önemi şairlerin eserleri ve yazarların romanlarıyla doğru orantılı olsa gerek. İşte bazen öyle anlar olur ki, çok derin manalar taşıyan satırlar bu manalarda kendilerini bulanlar tarafından alkışlanır.

Anneler günü özel programda Şair Semra Kaygun'a anlamlı plaket

Şair ve oyuncu Semra Kaygun, aslında bir başka deyişle reklam yüzü... Yazmış olduğu mısraları, anektodları kendi çabalarıyla toplayıp bir şiir albümü çıkarmış. İlk adım da karşısında bu satırları okuyan okurlarıyla karşılaşıyor. Sonrası devamı bekleniyor ve Solmayan Anılar isimli ikinci şiir albümüyle şiirseverlerin karşısına çıkıyor. Aslında biraz tuhaf ama gerçek, bir genç bayan tam gezme eğlenme dönemlerinde sanat ve sanatın en derin kıvamına sahip şiirle arkadaşlık ediyor. Elinde kalem ve kağıt duyguları mısralara döküyor. 

Kalbi duygu denizinde açılırken, dili lal olmuş misali  ''Lal Mektuplar'' adıyla yeni bir şiir albümünü piyasaya sürüyor. Kum gibi misali şiirler akmaya başlıyor şiirseverlerin önüne. Akmakla kalmıyor akıntıya kürek çeken bu şiirlerin yazarı oluyor. Kendi sesi ile ulaşması zor yerlere ulaştırmaya çalışıyor. Bazen ekranlarda bazende radyo frekansları arasında. Tıpkı şairin deyimiyle havada  ''hoş bir sada'' bırakarak...

Sahnelerde bazen o güzel şiirleri güzel sesiyle dillendiriyor. Bazen de radyo stüdyolarında. İşte o anlardan biri de 91.8 İstanbul'un Sesi Radyosu'nda katıldığı bir programda gerçekleşiyor. Hem albüm için seslendirdiği buram buram aşk kokan dizeler, hem de anneler günü için özel istek alan şiirler. Harika bir program sonrası program sunucusu Müslüm Söyler tarafından 91.8 İstanbul'un Sesi Radyosu adına bir plaket takdim ediliyor. 

Plaketi alırken Semra Kaygun'un duygulandığı gözden kaçmadı. Nasıl duygulanmasın ki, dinleyenlerinden gelen teşekkür mesajları bir sanatçı hele hele bir şair için en büyük hediyedir.

Bu güzel program sonrası sorduk kendilerine, yeni bir albüm var mı ? diye...

Olmaz olur mu .. cevabını alınca galiba plaketten fazlasını hakettiniz diye takılmadan edemedik. Gerçekten takdir ve teşekkürler Semra Kaygun...Yolun açık,okurun bol olsun... 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 01:32

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28