Ahmet Barış Ekin Radyo'ya Konuk Oldu

Oy Can Cana Oy Amasya türküsüyle büyük beğeni toplayan Amasya Taşovalı sanatçı Ahmet Barış 94.4 Radyo Ekin'de canlı canlı türkülerle türküseverlere müzik ziyafeti yaşattı.

Ahmet Barış Ekin Radyo'ya Konuk Oldu

Türkülerin ayrımsız adresi 94.4 Radyo Ekin'de Müslüm Söyler'le Başka Açıdan programının canlı yayın konuğu olan Amasya Taşovalı sanatçı Ahmet Barış, sohbet ve muhabbetin arasında söylediği türkülerle dinleyenleri mest etti.

Yörenin farklı bir tarz ile söylediği Oy can oy cana Amasya türküsüyle beğeni toplayan sanatçı, amacım yöremizi ayrımsız bir tarz, aslolan türkü yorumuyla tüm türkü dinleyenlerine tanıtmak dedi ve ekledi, Amasya türküleri arasında söylem farklılığıyla ayrı bir eser oldu. Söylerken doğaçlama başladık ve o şekliyle ortya böyle bir türkü meydana geldi. Ülkemizde ki engellilere bakış açısında da görüşlerini açıklayan sanatçı, her insan potansiyel bir engelli adayıdır. O nedenle bu konuya farklı bir gözle değil, gönül gözüyle bakmak gerekir. Tıpkı şiir ve şiiri türküleştiren bir eser gibi. Hani her insanın söylemek istediği bir şey bulduğu türküler misali. 

Dinleyenlerinde büyük takdirini kazanan Ahmet Barış canlı okuduğu türkülerle de performansını gösterdi. Bu güne kadar albüm çıkarmasa da iki single ile gönüllere taht kurmayı başaran sanatçı, albüm için çalışmalarımız devam ediyor diye konuştu. Ayrıca türkülerin ve türkü severlerin can damarı olan radyoların sanatçılara mikrofon vermesi en az bir eser ortaya çıkarmak kadar sanatçıyı memnun ediyor diye konuştu. Türkülere ayrımsız bir çizgide yer veren 94.4 Radyo Ekin Yönetimine ve siz değerli yayıncılara teşekkür ediyorum diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 17:10

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner28

banner30