11. İsveç Türk Kültür Festivali Başlıyor

Bu yıl 11.si düzenlenecek olan İsveç Türk Kültür Festivali 4 Mayıs günü Malmö’de gerçekleştirilecek. Türk kültürünü İsveç’e taşıyan festival olarak bilinen etkinliğe çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.

11. İsveç Türk Kültür Festivali Başlıyor
Bu yıl 11.si düzenlenecek olan İsveç Türk Kültür Festivali 4 Mayıs günü Malmö’de gerçekleştirilecek. Türk kültürünü İsveç’e taşıyan festival olarak bilinen etkinliğe çok sayıda kişinin katılması bekleniyor. Festival kapsamında sevilen müzisyenler Aynur Aydın ve Faruk K sahne alacak. Festivalin sunuculuğunu Şair Kasım Alper Özdemir, DJ’liğini ise İsveç’te yaşayan müzisyen Timur Sakka yapacak. Festival kapsamında ayrıca; Araştırmacı Yazar İlknur Kalıpçı’nın ‘Zamansız Kadınlar’ isimli konferansı gerçekleştirilecek.

Malmö’de şehir parkı olarak bilinen ‘Folkets Park’ta düzenlenecek olan festival, 4 Mayıs günü gerçekleştirilecek olan açılış resepsiyonu ile başlayacak. Resepsiyonun akabinde Türk kültürünün değişik yönlerinin tanıtıldığı standların Folkets Park’taki açılışı gerçekleştirilecek. Festival kapsamında Türk mutfağının ve yöresel yemeklerin tanıtımı da yapılacak.

10 yılda 100 bin İsveçli ziyaret etti

Festival Komite Başkanı Bilal Karabudak, ’Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde festivalimizi 100 binden fazla insan ziyaret etti. Bu insanlara güzel ülkemizi ve ülkemizdeki değişik kültürlerin tanıtımını yapmaya çalıştık. Bu konuda başarılı olabildiysek ne mutlu bize’ dedi.

Büyükelçi’den destek sözü

Festival öncesinde Türkiye’nin İsveç Büyükelçisi Emre Hakkı Yunt ile görüştüğünü belirten Festival Komite Başkanı Bilal Karabudak, ‘Sayın Büyükelçimiz bize desteklerini ifade etti. Gelecek yıllarda düzenleyeceğimiz festivallerde Türkiye’nin değişik bölgelerinden kültürel ve folklorik grupları getirmek için girişimlerde bulunacağını söyledi. Bu destek bizi çok mutlu etti’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 17:59

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25