Mevlütcan Kaplan BBN TV'de Başarısını Anlattı...

Kendine has tarzıyla Türk Milliyetçiliğinin sanat alanında yükselen sesi Mevlütcan KAPLAN BBN Televizyonuna konuk oldu.

Mevlütcan Kaplan BBN TV'de Başarısını Anlattı...

Eda Yerci'nin hazırlayıp sunduğu Hafta Sonu Günlüğü programına konuk olan genç sanatçı Mevlütcan Kaplan sanat hayatına girişini ve kendisine yoğun ilgi gösterilmesi konularında izleyenleri bilgilendirdi.

Bursa’dan canlı yayına katılan sanatçı, memleketi Samsun ve doğum yeri Amasya olduğunu da hatırlattı. Albümü yok hayranı çok olan bir sanatçı benzetmesi yapan sunucu, genç yaştaki resimlerini yayınlayacağını söylemesi espri konusu oldu..

Çok küçük yaşta şarkı yarışmasına katılmış. O Ses Türkiye yarışmasına katılmış. 1995 Amasya doğumlu, ilkokul Amasya'da okuyup, sonra babasının iş durumu nedeniyle Merzifon’a yerleşmişler. Aslen müzik hayatı da Merzifon’da başlamış. Amasya da güzel sanatlar okumuş.  Sonra Bursa Uludağ’ı kazandığını anlatan Kalan, okulu yeni bitirebildiğini anlattı. Aslında okulda ders verdiğinden okul yönetimi ve öğrencilerin okulun bitmemesi gerektiğini bu vesileyle okulda enst

mantal dersleri verdiğini belirtti.  Aile ve çevresinin desteğini ise asla unutmuyor.

2013 Popstar yarışmasına katıldığını, O ses Türkiye de kendisine geri dönüş yapılmadığını sadece belli süre sonra Beyazıt Öztürk'ün geri dönüş yaptığını açıklarken, belliki ses ve sanattan o anlıyormuş diyerek esprili bir yaklaşımda bulundu.

O programda canlı yayında yarışmayı da kazanma yerine oradaki sanatçılara mahcup olmamak için merdiven stresine girdim. Çok merdivenler vardı ve aşağı inerken takılmamak için yarışmaya verdiğim mücadeleden fazlasını verdim diyerek oradaki heyecanını anlattı.

Mevlütcan Kaplan , bağlama, piyano, çello çalıyor…Amasya güzel sanatlar merkezinde çello dersleri almış. Kişi müzik konusunda cesaretli olmalı diyor. Amasya Bimarhane müzikle tedavi merkezinden bahsetti. Şimdilerde müze olmasına rağmen gidebilme durumu olanların gidip görmesi gereken bir şifa merkezi olduğunu, geçmişteki müzikle şifa tekniklerine buradan öğrenebilirler diyerek iç turizme Amasya penceresinden ışık yakmış oldu..

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25