Amasya Tamimi'nin 100.Yıl Etkinlikleri Devam Ediyor

Milli Mücadele'nin ve Amasya Tamimi’nin 100. yıl dönümü kapsamında PTT Başmüdürlüğü tarafından ‘Atatürk ve Milli Mücadele Pul Sergisi’ düzenlendi.Programda, ilimizdeki gazilerimiz için üzerinde fotoğraflarının yer aldığı özel olarak hazırlatılan kişisel pullar, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ve protokol üyeleri tarafından kendilerine verildi.

Amasya Tamimi'nin 100.Yıl Etkinlikleri Devam Ediyor

Programa, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat ERGÜN, Belediye Başkanvekili Hakkı ÖZŞEN, PTT Değerli Kâğıtlar Daire Başkanı Mehmet ORHON, Amasya PTT Başmüdürü Cafer BOLAT, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, protokol üyeleri, gazilerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Akşam programında Atatürk Giysi Koleksiyonu Defilesi gerçekleştirildi.Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan defilede Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kronolojik sırasına göre giydiği kıyafetlerden esinlenerek hazırlanan 40 parçalık koleksiyon mankenler tarafından sergilendi.Yavuz Selim Meydanı'nda gerçekleşen defileyi Amasya Valisi Dr. Osman VAROL ile eşi Funda VAROL, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat ERGÜN, Amasya Belediye Başkanvekili Hakkı ÖZŞEN, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Hakan KARAMAN, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşımız izledi.

Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, defilenin sonunda Ankara Olgunlaşma Enstitüsü görevlilerine çiçek ve şilt vererek festivale renk kattıkları için teşekkür etti.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25