İşte Benim Vekilim Diyebileceğim İsim

Toplumun en küçük biriminden en üst makamlarına kadar liyakat dikkat edilmesi gereken en önemli detaydır. Eğer bu detay gözden kaçar, yada bilerek yanlış uygulanırsa o zaman toplum hakettiği yaşama kavuşamaz. Tabi ki bunun matematik yönüyle sağlaması denilen kontrolünü de toplum yapmalıdır. Hani eskilerde hep ''çok çalışkan'' , ''adam olacak çocuk'' gibi kıyaslamalar yaparlar. İşte bu kıyaslamalar en küçük toplumsal alanın bu konudaki matematiksel sağlama denilen kontrol ve takip çizelgesinin sözlü olarak yaşama yansımasıdır.
Halbuki bu takip metodu yaşam alanlarımızın her kademesinde olmuş olsa ''otomatik kontrol mekanizması'' devreye girmiş olacaktır.
İşte böylesi bir yaşam ve sosyal sorumluluk mücadelesi alanında varlığıyla Türk kadınının gerçek yer ve değerini yaşatan bir iş kadını...
Duruşuyla, toplumda oturup kalkması ve var olduğu ortamlarda insanlara davranış tarzı ve yaklaşımıyla çok farklı ama olumlu bir profil ile olduğu makamın hakkını veren bir isim.
Aile yaşamından, sosyal ve iş yaşamına kadar çizgisi net ve örnek bir insan profili...
Siyasi hayatında siyaseti insan fıtratı üzerine yaşayıp, siyaseti toplumun yararına kullanan net bir siyasetçi..
Tanıdığım ilk günden beri beni etkileyen yönleri ve bu etkilenme neticesi her etkinlik ve sorumluluk  alanlarını dikkatlice izlediğimde, insanın sevdiği bir romanı takip edercesine geçen bir anı gibi bir izlenim bıraktı üzerimde ..
Bazılarının yazmak için konu değil, konuya ve yazmak istediğim doğruya en uygun bir biyografidir kaleme aldığım hayat...
Hani siyaset dünyasında siyasilerin üzerinde cımbızla hata arıyorlar ya, cımbızla değil iğne ucu ile arasan yine bir siyasi hata bulamayacağınız bir siyasetçi..
Meclis kürsülerinde hiç alışık olmadığımız üslup ve düzeyde konuşan, her konuşmasında somut gerçeklerle dinleyenlerle yüzleşen bir gönül dostu.
Her yaptığı toplum yararına olan bir vekil,TBBM'ye verdiği önergeler, hele hele kimsesiz çocuklar yararına verdiği hizmetler, gençleri madde bağımlılığı konusunda uyaran ve bilgilendiren demeç ve konferansları bu yönde görünen artıları. Görünmeyen artıları ise hizmet veren kişileri desteklemesi, onlara pozitif enerji veren yaklaşımları olarak göze çarpıyor.
30 yılı aşkın yerel dergi ve gazetelerde yazı yazdım, gözlemlemeler yaptım. Yeri geldi yazarları, yeri geldi siyasileri ve sivil toplum kuruluşlarını eleştirdim. Lakin Arzu Erdem'de o kadar aramama rağmen eleştirecek bir şey bulamadım. Kendisi hakkında bu yazdıklarımı her ortamda paylaşacağım bir siyasetçi ve iş kadını...Böylesi olumlu yönleri ve siyasi çizgisi ile ülke yönetiminde görmek istediğim bir isim Arzu Erdem...

Kendisi hakkında kısa bir özgeçmiş: 
 
Dilbilimci, Pedagojik Destek Uzmanı, Adli Bilirkişi, Eğitimci; İstanbul Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Bölümünden mezun olup aynı üniversitede Alman dili Eğitimi dlında yüksek lisans yaptı. Sosyal Sorumluluk adına Kimsesiz Çocuklar Eğitim ve Sevgi Derneği Kurucu Başkanlığı ve Gençleri Uyuşturucudan Koruma Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş. Otomotiv, sağlık ve eğitim alanlarında aile şirketlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. Çok iyi düzeyde Almanca ve ingilizce, orta düzeyde Fransızca ve Latince bilen Erdem evli ve 2 çocuk annesidir.

YORUM EKLE

banner26

banner28