İHH Başkanı Benli: Kurbanla Kardeşlerimizi Hatırlıyoruz

İHH, 29 yılın verdiği tecrübe ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurbanla Hatırla” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın..

İHH Başkanı Benli: Kurbanla Kardeşlerimizi Hatırlıyoruz

İHH, 29 yılın verdiği tecrübe ile kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Kurbanla Hatırla” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 65 ülke ve bölgesine yola çıkacak. Siz de kurban hisselerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz.

Amasya İHH yönetim Kurulu Başkanı Serdal Benli Kurban çalışmaları ile ilgili şu hususları belirtti:

İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu “Kurbanla Hatırla” sloganıyla yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 65 ülke ve bölgede gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyor.

1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle Türkiye’de ilk defa kurban projesini gerçekleştiren İHH, 29 yıldır gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında her yıl onlarca ülkeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

BİR KURBAN BEDELİ 1200 TL

Çeyrek asrı aşan bir süredir Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli yurt içinde ve yurt dışında tek fiyat olarak 1200 TL. Bu fiyata tüm organizasyon giderleri de dahildir. Kurban bağışları, bayramın 2'nci günü saat 23.59'a kadar yapılabiliyor. Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

İHH 2020 Kurban'da sizlerin desteğiyle 52 ülkede 3 milyon 951 bin 780 ihtiyaç sahibine 82 bin 411 kurban hissesi ulaştırdı.

NELER YAPILACAK?

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2021 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 65 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek.

İHH EKİPLERİ YOLLARA DÜŞECEK

İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için yollara düşecek. Kimisi saatlerce uçak yolculuğu yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelerde zor şartlar altında ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Gittikleri bölgelerde İHH ekipleri, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

KARDEŞLİK DUYGULARI GÜÇLENECEK

İHH İnsani Yardım Vakfı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyor. İHH, bağışçılarının vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor.

BU YIL TÜRKİYE İLE BİRLİKTE 65 ÜLKEDEYİZ

AFRİKA

Çad, Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Senegal, Moritanya,

Fildişi Sahilleri, Gana, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan,

Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Mozambik, Esvatini, Cibuti

GÜNEY ASYA

Bangladeş, Myanmar (Arakan), Pakistan, Endonezya, Tayland (Patani), Hindistan,

Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Vietnam

ORTA ASYA ve KAFKASYA

Moğolistan, Kırım, Gürcistan (Acara), Afganistan, Azerbaycan,

Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan

ORTA DOĞU

KKTC, Yemen, Filistin, Suriye, Irak, Lübnan, İran, Tunus

BALKANLAR VE AVRUPA

Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya,

Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Romanya, Macaristan

AMERİKA

Haiti, Kolombiya, Venezuela, Bolivya, Ekvador

KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR?

-Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak olan ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınır.

-Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesilir.

-Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.

-Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekâlet sahiplerine iletilir.

HEDEFİMİZ AMASYA’DAN 500 HİSSE KURBAN GÖNDERMEK

Geçen yıl Amasya’mızdan mazlum kardeşlerimize 331 hisse kurban gönderdik. Bu yıl inşallah hedefimiz 500 kurban hissesi göndermek. Şimdiden Tüm Ümmetin bayramını tebrik ediyor ve desteklerinizi bekliyoruz.

DERNEĞİMİZDE KURBAN BAĞIŞI KABUL EDİYORUZ

Derneğimiz hafta içi ve cumartesi günleri sabah 9:00 ile Akşam 18:00’a kadar açıktır. Derneğimizde kurban bağışı kabul ediyoruz. Hisse bedeli yurtiçi- yurtdışı 1200 TL. İHH kanalıyla Kurban bağışı yapmak isteyen kardeşlerimiz derneğimizin aşağıda belirtilen adres ve iletişim yoluyla bize ulaşarak kurban bağışında bulunabilirler.

Dernek Adresimiz: Akbilek Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 19

İletişim: 0 (551) 960 28 70- 05337257174

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28