Amasya'nın Sesi İyi Baayramlar Diler

Ramazan Bayramı dolayısıyla Amasya'nın Sesi Ailesi adına, Yayın Yönetmeni ve Haber Editörü Müslüm Söyler bir kutlama mesajı yayınladı.

Amasya'nın Sesi İyi Baayramlar Diler

Söyler mesajında;

En güzel duyguların kalplerden dışarı çıkıp sereserpe uzandığı müstesna bayramlarımızdan birini daha idrak etmenin huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Dünya nimetlerinin tüketilebilmesi babında insan sağlığının baş aktör olduğu, salgın günlerinde çok daha iyi anlaşılıyor. O nedenledir ki, Allah'a dua ederken verdiği nimetlerden önce, o nimetleri tüketebilecek bir sağlığı bizlere sunduğu için şükretmemiz gerekiyor.

İnsan, önce kendiyle yüzleşmeli, nefsiyle mücadelede başarı sağlamalı bu iki şıkkı hakkıyla işaretlerse geri kalan sorulara verilecek cevaplar sınav sonucunu pek etkilemeyecektir. Çünkü o verilecek cevapların doğruluk oranını bu iki şık belirler.

İşte dünya ülkelerinin son aylarda yaşadığı sıkıntılar ortada. Bazen depremlerle evlerimizi terkettiğimiz anlar oluyor, bazen de salgınlar nedeniyle evlere hapsolduğumuz anlar. Dedim ya önce kendimizle yüzleşip, nefsimizi terbiye edersek bazı anlaşılmaz durumların içerisinden çıkıp daha geniş bir dünyada yol alabiliriz.

Nefsin açlıkla terbiye edildiği bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Bu vesile ile tüm insanlığa huzur dolu gelecekler diler, Amasyalı hemşerilerimizin ve Türk İslam Alemi'nin Ramazan Bayramlarını kutlar hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ederim.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 14:16

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner25

banner30

banner33