Amasya'da Ramazan Kültürü Devam Ediyor

154 yıllık gelenek Amasya Kalesi'nde devam ediyor. Amasya Belediye Bandosu bu Ramazan Başkan Mehmet SARI ile Harşena Kalesi'nde konser sonrası ilk iftar topunu patlattı.

Amasya'da Ramazan Kültürü Devam Ediyor

Amasya Belediyesi Bando Takımı yine Ramazan ayında Amasya'nın farkını ortaya koyarak iftar vaktine kadar 300 metre yükseklikten marşlar çalarak iftar topuna önderlik etti. Bu sene Ramazan Topu Başkan Mehmet SARI'nın kontrolünde patlatıldı ve kalede hurma ile oruçlar açıldı.

Kalede Amasya'ya doğru büyük özlemle bakan Başkan SARI, 

1865 yılından bu yana kaleden atılan Ramazan topunu ateşledik. Osmanlı Devleti’nden kalan, elektriğin olmadığı dönemlerde vatandaşlara iftar ve sahur vakitlerinin yaklaştığının duyurulması geleneğini sürdürmenin mutluluğunu yaşadık. İftar topunu ateşlememizin ardından MHP İl Başkanı Sayın Erhan Demir, MHP Merkez İlçe Başkanı Sayın Şuayip Ak, Ülkü Ocakları İl Başkanı Recep Dip, MHP , AK Parti ve CHP'li Belediye Meclis Üyelerimiz ve basın mensuplarıyla, düzenlenen iftar yemeğinde buluştuk. Yemekte yaptığım konuşmada "Ramazan birlik ve beraberliktir, ramazan birleşmek, bir payda da buluşmaktır. Her halimiz için Cenab-ı Hakka şükretmek lazım. Ramazan küskünlerin barışması için bir fırsattır. Bol bol tövbe etmek ve birbirimize haklarımızı helal etmek lazım." dedim. 
Yemekte söz alan misafirlerimizden İl Başkanımız Erhan Demir ve Ülkü Ocakları İl Başkanımız Recep Dip, birlik ve beraberlik mesajları verirken, daha sonra söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyemiz Ali Çetin, CHP Belediye Meclis Üyemiz Bekdemir İşbilir, Bağımsız Belediye Meclis Üyemiz Mustafa Karakaş ise bu mübarek ayda hakların helal edilmesinden ve Ramazan ayının bereketinden, mağfiretinden bahsettiler. Davetimize iştirak eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı Ramazanlar...diyerek noktayı koydu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 04:22

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28