YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu Amasya Üniversitesini ziyaret etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu Amasya Üniversitesini ziyaret etti.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu Amasya Üniversitesini ziyaret etti

Ziyarette, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Önder Duman, Prof. Dr. Recep Kürkçü, Prof. Dr. Halil Apaydın, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Polat, Genel Sekreter Duran Çuhadar ve YÖK Eğitim Uzmanı Alihan Yonuk da yer aldı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, Rektörlük Konferans Salonunda Tıp Fakültesi öğretim elemanlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cafer Polat, Tıp Fakültesinin mevcut durumunu anlatan bir sunum yaptı.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu’na mevcut fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu, araştırma ve uygulama merkezi, enstitü, bölüm, program, uzaktan öğretim, akademik-idari personel ve öğrenci sayıları, altyapı olanakları gibi Amasya Üniversitesinin çeşitli yönleri hakkında detaylı bilgiler veren Prof. Dr. Elmacı, üniversitenin eğitim öğretim kalitesini artırma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti. Elmacı, ayrıca üniversitenin bilimsel üretkenliğinin arttırılması, üniversite-kamu-özel sektör işbirliğinin geliştirilmesi, üniversitenin şehirle kurduğu ilişkinin daha da sağlamlaştırılması gibi konularda ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi. Elmacı, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerini tamamladı.

Amasya ve Amasya Üniversitesi’nde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, misafirperverliğinden dolayı Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya teşekkür etti. Prof. Dr. Kapıcıoğlu,Yükseköğretim Kurulunun öncülüğünde üniversitelerimizin, gençlerimizi çağın gereklerine uygun olarak yetiştireceğine ve ülkemizi bilim ve teknoloji dünyasında söz sahibi olan bir ülke konumuna getireceğine inanıyoruz.” dedi.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M.İ. Safa Kapıcıoğlu, Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile birlikte ilk olarak Milli Hâkimiyet Yerleşkesinde bulunan Amasya Üniversitesi Hüseyin Hüsameddin Yasar Merkez Kütüphanesini, sonra sırasıyla, Yeşilırmak Yerleşkesini, İpekköy Yerleşkesini, Tıp Fakültesi Morfoloji binası şantiyesini ve Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ederek incelemede bulundu. Üniversite birim incelemelerini tamamlayan Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, Amasya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını da ziyaret ederek Amasya’dan ayrıldı.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25