Vali Masatlı'dan Gazeteciler Günü Mesajı

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlamak ve ilde sunulan kamu hizmetleri ile devletimizce yapılan yatırım ve projeleri paylaşmak için ilimiz genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Vali Masatlı'dan Gazeteciler Günü Mesajı

Programda ayrıca Amasya AK Parti Milletvekilleri M. Levent KARAHOCAGİL ile Hasan ÇİLEZ, Amasya Belediye Başkan Vekili Ahmet ÇOBAN, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki ERARSLAN ve diğer yetkililer yer aldı.

Programda konuşan Vali Mustafa MASATLI, basının demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu, vatandaşların zamanında doğru bilgiye ulaşması ve ülkemiz ile dünya meseleleri hakkında farkındalık kazanmaları açısından basın kuruluşlarının önemli bir görev üstlendiğini belirtti.

Vali konuşmasının devamında şunları söyledi: “Sizler önemli bir kamu görevi yürütmektesiniz. Bu vazifeyi layıkıyla doğru bir şekilde yerine getirdiğinizde hem halkımızın sağlıklı bilgiye ulaşmalarını sağlıyor, hem de devletimizin ve yerel yönetimlerin yürüttüğü hizmetleri kamuoyuna duyuruyorsunuz. Bizde daima basınımızla iç içe olmaya özen gösteriyor ve gerekli konularda sizler aracılığıyla halkımızı bilgilendiriyoruz. Hepinize ilimize ve Amasyalılara verdiğiniz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor, başarılar diliyorum."

Vali Masatlı ayrıca devletimizce ilimizde sunulan sağlık, güvenlik, ulaşım, eğitim, tarım ve sanayi hizmetleri başta olmak üzere sosyal hizmetler ve yardımlar ile kalkınma projelerine ilişkin detaylı bilgiler paylaşarak, bu hizmetleri Amasya'mıza kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Vali Mustafa MASATLI, programın sonunda basın mensuplarına günün anısına hazırlanan hediyeler verdi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner31

banner34

banner28

banner30