Sarı, AMASYA Açık Hava Müzesidir Dedi

Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI kısa İstanbul ziyaretine kocaman bir Amasya profili sığdırdı.

Sarı, AMASYA Açık Hava Müzesidir Dedi

TGRT Televizyonu ile başlayıp, CNN Türk ve BENGÜTÜRK Tv ile nihayete eren bir dizi ziyaret ve programlarla, Amasya konusundaki ciddi projelerini anlatan Başkan Sarı, bu sevdanın Ferhat ile Şirin Aşkıyla anılacağının sinyallerini verdi.

Sabah ilk olarak Tgrt Televizyonu'nda gazeteci Cem Küçük ile Günaydın Türkiye programıyla bismillah diyen başkan Sarı, Tgrt izleyicilerine Amasya'da pandemi öncesi,pandemi sonrası çalışmalar hakkında bilgi verdi. Türkiye değil, dünyada bir ilk olan maske üretimi hakkında konuşan Sarı, belediye olarak halkın sağlığına en büyük ışık tutan maske olayına el koyduk ve Amasyalıların maske ihtiyacını karşıladık dedi. Pandemi süresince hem dezenfekte hem de belediyenin çalışmaları konusunda bir adım geri durmadıklarını açıklayan başkan Sarı, bu zaman içerisinde de zor durumda olan esnaf ve vatandaşlarımızın su ihtiyaçlarına kol konat gerdik ve suya indirim kattık. Bunun yanında belediyenin 20'nin üzerindeki resmi araçları halkın hizmetine sunduk diye konuştu. Ayrıca hayvan barınakları konusunda da hayvanlara bir otel hizmeti sunduklarını açıkladı. Amasya'yı dünyaya tanıtacaklarını anlatan Sarı, Amasya Dünya'nın Açık Hava Müzesidir dedi. 

TGRT 'nin ardından CNNTÜRK ve BENGÜTÜRK Televizyonlarında da haber programlarına katılan Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI  Ferhat Şirin'e kavuşamasa da, Amasya evladına, evladı da Amasya ya kavuştu dercesine Ferhat ile Şirin Aşkını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 17:43

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28