İyilik Hareketi Yangın Bölgesi'nde...

Amasya'da, yurt içi ve yurt dışında çeşitli yardım faaliyetlerine devam eden İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin son durağı büyük orman yangınlarından etkilenen Antalya Manavgat Karaöz Köyü ve mezraları oldu.

İyilik Hareketi Yangın Bölgesi'nde...

İyilik Hareketi öncüsü Kasım Alper Özdemir gönüllülerin yardımlarıyla yangın bölgesi Manavgat'a ulaştı. Manavgat ve köylerinde vatandaşlarla biraraya gelen Özdemir, sosyal medya ve haberlerde geniş yer bulan Yörük Anası Cemile teyze ile de buluştu. Köy ve yangın hakkında durumu paylaşan Özdemir İyilik Hareketi Derneği olarak ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söylerken, Türk milletinin duyarlılığını da vurguladı.

Küçük bir kızın yangından kediyi kurtarmasını da dinleyen Özdemir, Elif ile yapmış olduğu çekimleri sosyal medyadan paylaşarak geleceğimiz emin ellerde dedi. Geleceğin Türkiyesi çok sağlam temellere oturacak diyen Özdemir Manavgat köylerinde vatandaşlarla birebir durum hakkında bilgiler aldı. Özellikle Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ;

''Arkadaşlar  ! Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük Çadırı görürseniz ve o çadırda duman tütüyorsa, şunu iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir  güç ve kuvvet asla bizi yenemez''  sözünü etiket yaptı.

Nerede bir Yörük varsa bir selam verin, bir muhabbet edin demişler.

Yangının etkisiyle zor günler geçirmiş olan Manavgat Karaöz Köyü mezralarındayız.

Yemyeşil ormanların küle döndüğünü görüp üzülsekte geleceğe umutla bakan çocuklarla ve insanlarla olmak bize de umut veriyor..

Geçmiş olsun Türkiyem
Geçmiş olsun Manavgat..

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2021, 15:53

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner25

banner30