Bursa'dan Amasya'ya Sevda Yükü

Zor günler, yada önemli günler hangi uzak mesafeyi dinler ki, işte Bursalı Tekstil Ailesi özlem kokan vatan sevdalarına bir nebze muhabbet kokan bir güzellik ekledi.

Bursa'dan Amasya'ya Sevda Yükü

Her ne kadar insanlık evrensel olarak bir salgına teslim olmuş vaziyette olsada, insanlığı yaşatmak için sağlık sektöründen tutun da vefalı ve adil iş dünyası da büyük çaba harcıyor. Hele bu bağlamda siyasi ve makam mevki unsuru ortada olmayıp, bu zor günlerde kendi zor şartlarını görmezden gelerek millete kucak açanlar asla ve asla unutulmamalıdır.

Birkaç gün öncesiydi, Amasya'nın Taşova ilçesi ve civar köylere ''İyilik Hareketi'' olarak Kasım Alper Özdemir ve birkaç gönüllü gençlerden oluşan grup ziyaretlere başladılar. Bu ziyaretler öncesi  ''Bir İhtiyacınız Var mı ?'' sorusuna cevap arar nitelikteydi. Sonrası Taşova Yemişen Mahalle Muhtarı Nurdan Yılmaz hanımefendinin köylerde yaşlı ve engelli vatandaşlar için yardım eli uzatma teklifi ile bu görev ''Ramazan ve Pandemi '' desteğine döndü.

Bu arada bir çok esnaf ve vatandaş bu gönüllü gençlere destek olmaya başladı. Yemişen Mahalle muhtarımızın Bursa'da Uluslararası Tekstil Üretim ve Ticareti ile uğraşan, aynı zamanda Taşova'ya Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve İmam Hatip Lisesi gibi eğitim yuvaları kazandıran Fuat Bursalı'yı telefonla arıyor.  Halkı , köylüsü, yaşlı ve engellisi için destek istiyor. Yardımseverliği ile bilinen, sadece yardım edememekten rahatsız olan Bursalı, bu çağrıya olumlu cevap veriyor ve gereğini yapıyor.

Bu konuda bizlere ve özellikle gençlere bu konuyu sakın sosyal medyada paylaşmayın diyede ısrar ediyor.

Bir muhtar, gönüllü gençler ve bu zor zamanda böylesi güzel yüreklere destek veren bir işadamının aynı karede buluşması, yaşlılarımıza ve engellilerimize gönülden ziyaretlere bir tutam da erzak eklemesi gibi güzellik nasıl olurda haberciliğin püf noktasını hatırlatmaz...

Memleketimiz unutulan bu güzelliklere kavuşmaya ramak kala, bizler nasıl böyle iyi ve güzel hareketleri görmezden gelelim. Her taraf kibir, haset ve reklam kokarken, her yan fırsattan istifade edenleri boy boy reklam ederken, çocuklarımıza ve halkımıza en güzel örnekleri ve hareketleri neden görmezden gelelim ve neden ifşa etmeyelim.

Biz bu güzellikleri paylaşmazsak istismarların önüne nasıl set koyacağız ve istismarcıların ayrık otu gibi her adımda bitmelerine nasıl mani olacağız.

Amasya Taşova ve çevre köylere gençlerin yaptığı çıkartma ve bu çıkartmaya destek verenler başta olmak üzere, uzaklardan tıpkı ''Sevda kuşun kanadında'' dercesine uçup gelen sevda yüklemine, gelin hepimiz birer özne olalım...

Teşekkürler gençler...

Teşekkürler güzel yürekli muhtar

Teşekkürler uzakları yakın eden işadamlarımız

Teşekkürler Bursalı Tekstil ve Bursalı Ailesi...

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 03:44

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Duran
Abdullah Duran - 13 ay Önce

Allah yar ve yardımcınız olsun.Hayır ve hasenatlarınızı kabul etsin.Atasını ve geçmişini unutmayan nesillerle mutlu ve huzurlu yaşamayı nasip etsin.Şükredenlerden ayırmasın inşAllah Helal kazançlar dilerim. Allah a emanet olunuz.

Gönül Hayati Özkan
Gönül Hayati Özkan - 13 ay Önce

Gerçek manada,maksadına uygun olarak Allah rızası için bu gibi yardımları yapanlardan,Yaradan tüm iyiliklerini esirgemesin.Haber yapılmasını özellikle istemediğini biliyorum.Ancak;Müslüm Kardeşimin,çok güzel bir şekilde yaptığı açıklamaları ile birlikte bu haberi yapmış olmasınıda doğru buluyorum.Yüreğine eline sağlık.

Kürşat Bozkurt
Kürşat Bozkurt - 13 ay Önce

Allah yardımlarınızı kabul etsin harika bir paylaşım bizleri derinden duygulandıran bir haber ve o habere konu olan güzel yürekli bir işadamı. Allah işlerinizde bol kazançlar nasip etsin

Fuat Bursalı
Fuat Bursalı - 13 ay Önce

Paylaşılan sevgi
Paylaşılan bilgi
Paylaşılan mal ise
İşte o zaman çok daha güzel oluyor.
Bir insana zor zamanında elini uzatabiliyormusun
Onun yüzünü güldüre biliyormusun.
Şükürler olsun rabbime bize bu imkanı verdi için

SIRADAKİ HABER

banner26

banner25