Bu Gece Kadir Gecesi ve Bugün 19 Mayıs.....

Bu gece Kadir Gecesi, Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı... Bu vesile ile vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyor; Mübarek Kadir Gecenizi ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyoruz.

Bu Gece Kadir Gecesi ve Bugün 19 Mayıs.....

Bu gece Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafından Cebrail aracılığıyla Hz. Muhammed'e (SAV) vahyedilmeye başlandığı gecedir.

Kadir Gecesi'nden Mekke devrinde nazil olan ve Kur'an'ın doksan yedinci sûresi olan beş ayetlik Kadir Suresi'nde bahsedilir. Bu surede Kur’an’ın indirildiği Kadir Gecesi'nden bahsedildiği için bu sureye Kadir Suresi denmiştir. Kadir, 'azamet' ve 'şeref' demektir.[1] Kur’an’ı Kadir gecesinde indirdiğini ve bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunu bildirmiştir. Bakara suresinin 185. ayetinde de Kur’an’ın Ramazan ayında indirildiği beyan edildiği için Kadir gecesinin Ramazan ayında bulunduğu net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Kur'an'da Kadir Gecesinden Kadir Suresi'nde bahsedilmiştir:

1. Şüphesiz ki biz Kur’ân’ı kadir gecesinde indirdik.

2. Kadir gecesi nedir, nereden bileceksin?

3. Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.

4. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için inerler de inerler.

5. O gece, esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar.

Ve bugün 19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 

Bu günlerde bu gibi milli değer ifade eden anlarımızın kıymeti çok daha iyi anlaşılıyor. Zor şartlarda daha zor ve imkansız gibi görünenleri başarmış bir ecdadın torunları olarak asla pes etmeden daima daha büyük umutların kapılarını aralamalıyız.

Dünya devletleri olarak lanse edilenleri değil, kendi değerlerimizi önümüze sererek bizleri arkamızdan takip eden bir dünya meydana getirmeliyiz. Bu hiç de zor bir hayal değildir.

Türk Milleti o kadar büyük zorlukları aşmış, o kadar imkansızlıkları imkana dönüştürmüş, o kadar birtmiş ve tükenmişlikleri diriltmiştir ki, bugünün dünyasında var olan sorunların üstesinden gelmek pek o kadar da zor olmamalı...

Bir hayali başarmanın yolunun ilk şartı inanmak, sonrası inananları aynı safta birleştirmek ve safları sıkı tutup gevşeklik yapanları tereddütsüz kenara ayırmaktır.

O halde Ey Yüce Türk Milleti !

Bu yol Kutlu Yoldur Gider Tanrı Dağı'na, diyen bir soyun soydaşları olarak, Kızıl Elma'nın bulunduğu o Tanrı Dağı'na ulaşmanın zamanı gelmiştir. Dün at yada gemi bugün ise tüm teknoloji ve akıl bizimle...

İnananlar yola koyulduğunda duaların bir rüzgar misali bizleri hedefe sürükleyeceği günler aşkına...

Mübarek Kadir Geceniz ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun TÜRKİYE'M

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 08:45

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner28

banner30

banner33