AMASYALILAR BAĞCILARDA BİR ARAYA GELDİ

İstanbul'da yaşayan Amasyalılar'ın il bazında temsil eden sivil toplum kuruluşu Amasya İl Derneği kuruluşunun 20.yılında Bağcılar Göztepe Olimpik Kapalı Spor Kompleksi'nde bir araya geldiler.

AMASYALILAR BAĞCILARDA BİR ARAYA GELDİ

Her daim birliktelik ve organizasyon konusunda sıkıntılar yaşayan İstanbul'daki Amasyalılar, yine bir katılım eksikliği sorunuyla karşı karşıya kaldı. Bu tür organizasyonların başarısızlıkla sonuçlanmasına bir türlü çözüm getiremeyen Amasya Dernekleri son örneğini 9 Mart Cumartesi günü bir kez daha yaşadılar. Amasyalı sanatçıların yanısıra TRT kadrosunda yetişen yılların deneyimli THM sanatçısı Seyit AL'ında sahne aldığı salon kapasitesinin çok altında katılımcıyı misafir etti.
Programda sahne alan sanatçılar amasya yöresinin güzel türkülerini seslendirdiler.Küsüye çıkan Amasya İl Derneği Başkanı Mehmet PARLAK  sitemkar sözlerle konuşmasına başladı ve ''amacımız Amasya'nın ve Amasyalı'nın İstanbul'da ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve bizlere vaadedilen özel yerimize kavuşabilmekti. Lakin bu salonda bu kadar az katılımcıya yer tahsis edilmesinin ne derece doğru olacağını varın siz hesap edin'' dedi.  Parlak, eğer bize inançları yoksa bizde kendimizi ve zamanımızı boşa harcamayalım diyerek programa Amasya ve değişik illerden gelen sanatçı ve misafirlere teşekkür etti.
Salonun neredeyse tamamının boşaldığı anda sahneye davet edilen ve Almanya'dan gelen Ozan Fedai   Azat Eyle isimli eseri ile başladı ve  '' Beni can kulağıyla ve yürekten bir kişi bile dinlese bana yeter, demek ki gidenler benim dinleyicim değilmiş'' diyerek vurdu sazın tellerine...
Gece sanatçı, desteekleyenler ve hizmet alanında gösterilen çabaları neticesi plakete layık görülenlere takdim edilen ödüllerle sona erdi.
  

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 03:18

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner25