AMASYA'YA FAYDA İÇİN BURADAYIZ...

Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI sosyal medya hesaplarından ve Amasya Belediyesi Sosyal ağlarından Amasya gazetecileri aracılığıyla vatandaşın sorularını yanıtladı…

AMASYA'YA FAYDA İÇİN BURADAYIZ...

Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI sosyal medya hesaplarından ve Amasya Belediyesi Sosyal ağlarından Amasya gazetecileri aracılığıyla vatandaşın sorularını yanıtladı…

Öncelikle meseleye Amasya’nın fayda noktasında bakıyorum, Amasya ne yönde kazanıyorsa ben o taraftayım diyerek sözlerine başlayan Amasya Belediye Başkanı Mehmet SARI, sorularınız Amasya ve sizin faydanız noktasında olsun, Cenab-ı Hak bu canı bu bedende bırktığı müddetçe ben her dediğimi yapacağım dedi.

Başkan SARI’nın bu açık sözünün arkasında Amasya için neden burada olduğunun çok net ve kısa bir mesajı vardı. İşte bu mesaj doğrultusunda hiçbir polemiğe girmeden Amasya adına yapılan ve yapılması gereken icraatlarını sorgulanmasını istedi.

Amasya’daki işsizlik sorununa da değinen Başkan Sarı, ülke genelinde var olan işsizlik, benim Amasya’da 2500 kişiye istihdam sağlayacağım sözü benim sözüm. Lakin Amasya’da hesap etmediğimiz sanayileşmenin gelişmemiş olması. Sanayileşme için müsait yer yok. Bu konuda yeni imar planlarımız var, herkes bilsin ki ben bu şehirden giderken 2500’ün üzerinde istihdam sağlayıp gideceğim.

Akdağ suyunu da Amasya’ya kazandıracağını belirten Sarı, kuyu sularımızda gayet güzel, lakin herhangi bir afet, deprem ve çıkış yollarının zarar görmesi olası sıkıntıları ortaya çıkarabilir dedi. Bu nedenle Akdağ suyunun Amasya’ya getirilmesi zaruridir.

Amasya’da açılması düşünülen büfelerin kadın işletmeciler tarafından işletilmesi şahsi görüşüm diyerek kadınlara göstermiş olduğu girişimcilik önerisini yenilemiş oldu. Her büfenin farklı ürünler satmasını aynı ürün satan büfelerin olmayacağını ortak satılacak tek ürünün su olacağını dile getirdi.

Bu şehre kendi parasının dışında para getirme derdindeyiz. Çünkü bu şehir Saltanata Sultanlar göndermiş bir şehir.

Ben büyük şehire yokluk yüzünden gittim. Almak ve kazanmak için şimdi memleketime veren el olarak dönmenin huzuru ve mutluluğu içindeyim. Ben Amasya ve hemşerilerim kazansın diye buradayım. Bana bu görevi veren büyüklerime başta liderim, genel başkanım Sayın Dr.Devlet Bahçeli beyefendiye teşekkürlerimi sunuyorum. Siz değerli Amasyalı hemşerilerime de yapacağım hizmetlerle teşekkürümü ifa etmiş olacağım.

Sizlerden istirhamım, koca koca adamların sarf ettiği küçük sözlere inanmayın. Soracağınız, eleştireceğiniz ve isteyeceğiniz ne varsa ben buradayım buyurun gelin, misafirim olun, çayımı kahvemi için doğru bilgiyi benden alın dedi.

Amasyalı gazetecilerin engelliler ve yaşlılar konusunda soru sormaması ise şaşırttı. Çünkü Amasya Yaşlı ve Engelli Dostu bir kent olma yolunda gerçekleştirilen ve yönetimlere sunulan projelerle ulusal medya da sıklıkla konuşulup dile getiriliyor. Bu soruyu da biz Amasya’nın Sesi olarak sormuş olalım. Amasya için geliştirilecek böyle bir projeye engelli dostu başkan Mehmet Sarı ne diyor ?

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 15:08

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28