Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitime Hazır

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan senkron (eş zamanlı) veya asenkron (eş zamansız) şekilde uzaktan yürütülebilmesi için, 18.03.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında, 2019-2020 akademik yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere; tüm derslerin teorik kısımlarının 23 Mart 2020 tarihi itibariyle uzaktan öğretim yoluyla verilmesi kararlaştırılmıştır.

Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitime Hazır

Bu doğrultuda, bütün derslerin uzaktan öğretim yoluyla verilebilmesi için Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı başkanlığında üniversite yönetimi ile tüm birim yöneticileriyle koordinasyon toplantısı gerçekleştirmiştir. Toplantı sonucunda, bütün fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve enstitülere bağlı programlar kapsamında derslerin uzaktan öğretim yoluyla sunulması kararlaştırılmıştır. Buna bağlı olarak, 23 Mart 2020 itibariyle Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) koordinatörlüğünde dersler uzaktan öğretim yoluyla sunulacaktır.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, YÖK kararına göre Amasya Üniversitesi’nin uzaktan öğretim yoluyla eğitim-öğretime kesintisiz devam edeceğini ve sürecin UZEM koordinatörlüğünde başarıyla yürütüleceğine inandığını söyledi.

UZEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Volkan Kukul ise “Amasya UZEM’in derslerin uzaktan öğretim yoluyla sürdürülmesi için gerekli teknolojik ve idari altyapıya sahip olduğunu ve bütün birimlerde belirlenen koordinatörler ile UZEM personelinin süreci sorunsuz şekilde yürüteceğini” belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 21:48

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner31

banner28

banner30