Amasya'da Korona Kovid19'dan Kaç Kişi Öldü

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye'de 4 bin 397 vatandaşımız hayatını kaybetti. Vefat edenlerin yarısı İstanbul'da... İstanbul'da 2 bin 180 kişi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Amasya'da ise 9 kişi Kovid19'dan hayatını kaybetti...

Amasya'da Korona Kovid19'dan Kaç Kişi Öldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 26 Mayıs Salı (dün) yapmış olduğu açıklamaya göre, son 24 saatte 28 vatandaşımız Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi. Türkiye'de toplam vakası sayısı ise bugün itibarıyla 158 bin 762 olurken toplam vefat sayısı da 4 bin 397'ye yükseldi. En çok merak edilen ise şehirlerdeki son durum oldu. Hangi ilde kaç kişinin koronavirüsten vefat ettiği de ilk kez ortaya çıktı. İşte il il koronavirüsten vefat eden kişilerin sayısı....

Koronavirüs salgının Türkiye'deki ana üssü İstanbul'da, en fazla Covid-19 ölümü gerçekleşti. İstanbul'da 2 bin 180 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İstanbul'dan sonra en fazla koronavirüs ölümünün gerçekleştiği şehir İzmir oldu. İzmir'de 264 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Amasya pandemi döneminde ilk günden itibaren tedbir alan illerimizin başında geliyor. Amasya valiliği başta olmak üzere tüm resmi kurumlar ve yerel yönetimler büyük özveri ile çalışarak salgından en az etkilenen illerimizin başında geliyor.

Şahsen katıldığı salgın önleme faaliyetlerinde Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise ulusal haber kanallarının gözdesi oldu. İlk maske üretimini belediye olarak harekete geçiren Amasya Belediyesi, salgını bahane edip diğer faaliyetleri durdurmayan tek beledi olma özelliğini elde etti.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28