Amasya'da 10 Kasım

Milli Mücadelenin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK vefatının 83. Yıl Dönümünde Amasya'da çeşitli programlarla anıldı. Törenlere Vali Mustafa Masatlı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg. Mehmet Fatih Ören, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Amasya'da 10 Kasım

Anma etkinlikleri kapsamında ilk tören saat 09.05’de Yavuz Selim Meydanındaki Atatürk anıtında yapıldı. Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından bayraklar yarıya inerken, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunması ile Yavuz Selim Meydanındaki tören sona erdi.

Anma etkinlikleri kapsamında ikinci tören ise Belediye Kültür Merkezinde düzenlendi. Program Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz anısına düzenlenen saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşımız ile başladı. Daha sonra Şehit Ferhat Erdin Spor Lisesi Müdürü Abdullah Onur günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Ardından Şehit Ferhat Erdin Spor Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği eserler seslendirilerek, hayatını anlatan bir sinevizyon gösterisi izlendi. Programın sonunda Valimiz Mustafa Masatlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk konulu kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve hediye verdi.

Anma etkinlikleri çerçevesinde son olarak Vali Mustafa Masatlı ve il protokolü, Arkeoloji Müzesi içerisinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce hazırlanan ‘10 Kasım Fotoğraflarla Atatürk’ konulu sergiyi gezdi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner28