Göynücek Ayvalıpınar Köyü İçme Suyu Kanalizasyon Hattı Tamamlandı

Amasya Valiliği İl Özel İdaresi tarafından Göynücek ilçesine bağlı Ayvalıpınar köyünde gerçekleştirilen içme suyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlandı. 

Göynücek Ayvalıpınar Köyü İçme Suyu Kanalizasyon Hattı Tamamlandı

Amasya İl Özel İdaresi 2019 yılı yatırım programı çerçevesinde köylerdeki alt yapı ihtiyaçlarına yönelik fizibilite çalışmaları neticesinde Göynücek ilçesine bağlı Ayvalıpınar köyünde içmesuyu ve kanalizasyon hattı alt yapı çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı.

2019 Yılı Özel İdare yatırım programı ödeneği ile yürütülen çalışmalar sonucunda, Ayvalıpınar köyünde kanalizasyon ve içmesuyu hattı tamamen değişerek köyün alt yapısı uzun yıllar vatandaşlarımıza hizmet edecek şekilde dayanıklı hale getirildi.

İl Özel İdaresine bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Su ve kanal Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında köyün ekonomik ömrünü dolduran içmesuyu şebekesi tamamen değiştirilerek yaklaşık 4.300 metre çeşitli tip ve ebatlarda boru kullanılmak suretiyle içmesuyu sorunu giderilmiş oldu. Ayrıca 50 m3 içmesuyu deposu yapılarak evlere daha sağlıklı içmesuyu ulaştırıldı. Alt yapı çalışmalarının diğer bir kolu olan kanalizasyon hattı ile ilgili olarak da yaklaşık 5.500 metre olan ana hattın tamamen değiştirilmek suretiyle çeşitli fosseptik, baca, kapak ve çatal kullanılarak köy daha sağlıklı kanalizasyon alt yapısına kavuşmuş oldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Köylerimizin de şehirlerdeki gibi alt yapısının sağlam temellere dayandırılması için projelerimizi titizlik içerisinde sürdürmekteyiz. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın tamamlanan bu alt yapı çalışmaları ile hem sağlıklı içmesuyu hem de kokusuz ve hijyenik kanalizasyon hatlarına kavuşması sağlanmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner28

banner30