Vali Varol, Engelli ve Yaşlılarla Buluştu

Vali Dr. Osman Varol hem Amasyalı hem de Çorumlu engelli vatandaşlarla ve Suluova Huzurevi’nde kalan büyüklerle etkinlikte bir araya geldi.

Vali Varol, Engelli ve Yaşlılarla Buluştu

Vali Dr. Osman Varol hem Amasyalı hem de Çorumlu engelli vatandaşlarla ve Suluova Huzurevi’nde kalan büyüklerle etkinlikte bir araya geldi. Engelli bireylerimizin sosyal ve gündelik hayata katılımını arttırmak ve diğer bireylerin eriştiği imkânlara erişimini sağlamak için yapılan çalışmalar hususunda Türkiye’nin öncü illerinden birisi olan Amasya’da, hem kamu kurum ve kuruluşları hem de engelli dernekleri yürüttükleri projelerle bu seviyeyi sürekli bir üst basamağa taşımaya devam ediyor.

Bu vesileyle Altı Nokta Körler Derneği Amasya Şubesi’nin organizesiyle engelli bireylerimizin sosyal hayata uyumunu kolaylaştırmak amacıyla yürütülen çalışmalardan birisi olan “Âşıklardan Halk Hikâyeleri” tanıtım günleri etkinliğine katılan Vali Varol, engelli vatandaşlarımızın faydasına yürütülen her çalışmaya olduğu gibi bu etkinliğe de desteğini sürdürdü.

Boraboy Gölü ve Tabiat Parkı’nda engelli bireylerimizin birbirinden güzel halk müziği ve türküler seslendirdikleri etkinlikte konuşma gerçekleştiren Vali Varol şunlara değindi:

“Engelli kardeşlerimiz bizler için toplumumuzun her açıdan eşit fertleridir.”

Bu kardeşlerimizin engellilik statülerinden dolayı toplumsal hayatta erişemedikleri işlevlere erişimlerini sağlamak için çalışmak da en temel görevlerimizden bir tanesidir. Bütün çalışmalarımızda bunu gözetiyoruz. Bu kapsamda birçok proje yürütülüyor ve birçok çalışma yapılıyor.

“Amasya şehri engelli kardeşlerimizin yaşam standardının yükseltilmesi konusunda Türkiye’de örnek şehirlerden bir tanesi.”

Bu standartları daha da ileriye taşımak için yerel yönetimlerimizle, merkezi yönetimlerimizin kurum ve kuruluşlarıyla çalışmaya devam ediyoruz. Bunun yanında derneklerimiz tarafından sosyal yönde geliştirilen projelerde de onların yanında olmaya çalışıyoruz.

“Her zaman ve her fırsatta, hem iyi günlerinizde hem de kötü günlerinizde sizlerle birlikte olup hak ettiğiniz toplumun eşit birer ferdi statünüzün toplumda hayat bulması için tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz.”

Etkinliğe Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Taşova Kaymakamı Talha Altuntaş, protokol üyeleri, Amasyalı ve Çorumlu engelli bireylerimiz, Suluova Huzurevi’nde kalan büyüklerimiz ve vatandaşlarımız katılım sağladı.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner34

banner28