ELON MUSK’IN BITCOIN ETİKETİ İLE HİSSELER YÜKSELİŞE GEÇTİ

SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, Twitter hesabı biyografisine etiketlediği #bitcoin yazısının ardından, gündemde olan kripto para birimi, bir saat içerisinde 5.000$ yükseliş göstererek 37.299 $ üzerinden işlem gördü. Sabah saatlerinde ise 36.000 $ seviyelerinden işlem görmeyi sürdürdü.

ELON MUSK’IN BITCOIN ETİKETİ İLE HİSSELER YÜKSELİŞE GEÇTİ

Bu hafta küçük yatırımcının acelesiyle Gamestop ve AMC oldukça kısa dönemli şirketlerin hisse senetleri çarpıcı bir şekilde yükseldiğinden piyasalarda sert dalgalanmalar görülmüştü. Bu hafta yine Gamestop gibi Subreddit kullanıcıları tarafından Dogecoin isimli kripto para %800 artış yaşadı. Elon Musk’ın bir tweet ile başka bir varlığın fiyatının yükselmesine yol açması aslında ilk değil.

Musk, hesabından attığı ‘Gamestonk’ tweeti sonrası Gamestop’taki ralliye yol açan unsurlardan biriydi. Musk’ın Twitter profiline bitcoin eklemesi, Tesla CEO’sunun Bitcoin satın alıp almayacağı veya kripto para birimini elektrikli otomobil firmasının bilançosuna ekleyip eklemeyeceği konusunda yapılan birçok spekülasyonu beraberinde getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2021, 13:33

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner34

banner25