banner14

KPSS Destek Eğitimi Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından Eğitim Fakültesinde öğrenim gören 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “KPSS Destek Eğitimi” bilgilendirme toplantısı 02.03.2020 tarihinde Dekanlık Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

KPSS Destek Eğitimi Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Söz konusu toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Duman, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir, Öğretim Üyeleri ve KPSS Destek Eğitimi almak için başvuran öğrenciler katıldı.

KPSS Destek Eğitiminin tanıtım konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir, 27 Şubat 2020 tarihinde Suriye’nin İdlip sahasında askerlerimize yapılan hain saldırı sonucu vatan evlatlarımızın şehit olmasından duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek, milli birlik ve beraberlik vurgusu yapıp, ordumuzun daima muzaffer olması için dua ve dileklerini ifade etti.

Dekan Kandemir, fakültemiz 4. Sınıf öğrencilerine KPSS de bütün bölümleri ilgilendiren Türkçe, Matematik ve Eğitim Bilimleri alanlarında yardımcı olmak istediklerini ve bu anlamda alınan başvurular neticesinde Türkçe Eğitimi alanında 180, Matematik Eğitimi alanında 240, Eğitim Bilimleri alanında ise 218 ve toplamda 245 adet başvurunun olduğunu ve talep doğrultusunda Matematik Eğitimi alanında 4, Türkçe ve Eğitim Bilimleri alanında ise 3’er gurup oluşturulduğunu ifade etti.

Bu destek eğitiminin Fakültemiz ve Üniversitemiz Öğretim Üyelerinin özverili katkıları sonucunda hayata geçirildiğini ifade eden Kandemir, fakültemizde farklı bölüm ve anabilim dallarında eğitim gören öğrencilerin aynı gruplarda bulunması ve gün içerisinde öğrencilerimizin derslerinin olması sebebiyle, destek eğitimi 17.0-19.00 saatleri arasında yapılmasının planlandığını belirtti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir, sözü edilen destek eğitiminde ilgi ve yardımlarından dolayı Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya, eğitim çalışmalarından sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Duman’a ve eğitim programında yer alan bütün öğretim üyelerine teşekkür ederek öğrencilerimize üstün başarılar diledi.

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner29

banner28