Amasya Evde Kodla Projesi

Amasya Valiliği'nin koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı MisLab ekibi tarafından yürütülen ‘Amasya Evde Kodla’ projesi ile öğrenciler yazılım teknolojisinin temelini oluşturan kodlamayı eğlenceli etkinliklerle evlerinde de öğrenme fırsatı yakalıyor.

Amasya Evde Kodla Projesi

Bu kapsamda uygulanmakta olan proje hakkında yapılan bilgilendirmede, içinde bulunduğumuz bilişim çağında yazılım sektörünün taşıdığı stratejik öneme vurgu yapılarak, şu ifadelere yer verildi: “Covid-19 salgını nedeniyle uygulamalı robotik ve kodlama eğitimlerine katılamayan öğrencilerimizin evlerine robotik setleri verilerek, sorumlu öğretmenlerimiz tarafından online eğitimler düzenlenmekte ve çocuklarımızın ev ortamında robotik ve kodlama çalışmaları yapmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz tarafından yapılan bu çalışmalar ayrıca, dijital paylaşım platformları üzerinden yayınlanarak, ülkemizin dört bir yanında teknolojiye ilgi duyan çocuklarımıza örnek olunmaktadır.

21. yüzyıl, dijitalleşmenin hayatımızın her alanına yansıdığı bir dönemdir. Şu an dünyanın en değerli şirketleri arasında teknoloji ve yazılım şirketleri başı çekmektedir. Günümüzde milyonlarca liralık yatırımla açılan bir fabrikanın sağladığı katma değerin daha fazlasını, bazen tek bir yazılımcı hazırladığı işlevsel bir dijital uygulamayla sağlayabilmektedir. Günümüz dünyasına yön veren ve günlük hayatta hepimizin aktif olarak kullandığı arama motorları, sosyal medya platformları ve birçok dijital uygulama çocukluk dönemlerinde bu işe ilgi duyan gençler tarafından kurulmuştur. Bu durum gelişim çağındaki çocuklarımıza yönelik olarak hayata geçirdiğimiz projemizin önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki, ne kadar fazla teknoloji üretirsek, ülkemiz de bir o kadar kalkınacak ve dünyada hak ettiği seviyeye ulaşacaktır."

Müslüm Söyler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner31

banner34

banner28

banner30

banner33