Bir Garip Dünya’nın İnsanlarıyız

Ne garip değil mi ?

Bu alemde kendine eziyet, kendine kötülük ve kendi cinsine ihanet eden bir başka mahluk var mı !

Bir  kutsal emirle ‘’OKU’’ diye tembihlenen insana, temizliğin imanında gizlenen bir mücevher olduğu alenen haykırılıyor.

Peki ya, ne yapıyor insanoğlu…

Ya çoğunluğu duymazdan geliyor, yada duysa da uygulama konusunda eksik kalıyor. Aslında bilerek bildiklerine barikat oluyor.

Hastalandığında sağlığın…

Kaybettiğinde kazancın..

Olmadığında, olduğu anların..

Var da yok’u,  yokta ise var’ı hissetme ve kabullenme gibi bir huyu var.

Olmayan nedir diye sorsanız !

Aklını doğru yerde kullanmamak diye bir sonuç çıkacaktır. Çünkü insanoğlu her daim akla ters, mantığa aykırı ve yasaklara meyilli bir tavırla hayata bakıyor. Kabullenmesi güçtür insanın kendini ve doğruları. Hep tersten bakmaya alışmış. Doğru olduğunu bildiği çok şeye muhalefet olmuştur.

Sevmek konusun da da aynıdır insan. Asla gerçek sevgisini dışa vurmaz, sadece beğenileri sevgi diye dillendirir. Ama asıl sevdiğine asla ‘’seni seviyorum’’ demez.

Bir umuttur yaşamak deyip, boşa kürek çekmede ustalaşır. Ama çektiği kürek doğru yere giderse bu defa  kendisi ters tarafa yönelir.  Dedik ya bir iş var bu işte, ya beyin hücreleri ile düşünce telleri çakışıyor bir yerlerde, yada insan da var olan benlik , enaniyet ve kibir doğrularına set oluşturuyor.

Musalla taşına oturtulduğunda hiç sesi çıkmasa da, onu öte dünyaya gönderenlerin çok fena sesleri yankılanır cami duvarlarında… ‘’iyi biliriz, helal olsun’’

Ya sonrası , yine aynı senaryo baştan sahnelenmeye başlıyor ta ki, aynı son sahneleninceye kadar.

Şimdi de globalleşen dünya da yalnız kaldı. Büyük kalabalıklar içerisinde teknoloji ve dijital çağ onu öyle bir yalnızlaştırdı ki, kendi başını yiyen deli divaneye döndü. Önce korktuğu teknolojiyi kullanarak senaryolar yazıp beyazperdeye aktardı. Sonra yaşananlar, onu o yazılıp oynadığı senaryodan daha kötü bir duruma soktu. Girdiği yalnızlık girdabında boğulmaya başladı.

Sonra bir şeyler uydurup, uydurduğu şeylere kulp takarak kendine servis etmeye başladı.

İlk servis geldi.  Adı kendinde saklı ‘’Korona Covid 19’’

Bakalım devamında 20’lik ne çıkacak karşısına…

YORUM EKLE

banner26

banner25