Amasya, Tokat, Erbaa ve Taşova…

Amasya, Tokat,Erbaa ve Taşova bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızı endişeli bir bekleyiş sardı. Bir yanda ‘’ALTIN’’ diğer yanda altından daha kıymetli ‘’SAĞLIK’’ var…

Peki ama bu duruma nasıl bir yaklaşım sergilemeliyiz. Bu konuya da ''yanlı'' bir bakış açısıyla mı bakacağız. Yoksa aklı selim bir bakış açısıyla mı duruma netlik katmaya çalışacağız. Yoksa kimi ekonomi, kimi sağlık diyerek büyük bir çıkmaza mı gireceğiz. Ya da adam akıllı bir araya gelip orta noktayı mı bulacağız.

Bence burada en doğru hareket hedefi 12’den vurmak olacaktır. Bu ise, ancak ve ancak silahı tutanla tetiği çekenin iyi seçilmesiyle mümkün olacaktır. Ekonomi diyenler silahı temin edip doğrultacak ve tetiği çekmeyi de sağlık diyen ekibe bırakacak. İşte çözümün ana formülü burada yatıyor.

Yoksa bu işi iktidar ve muhalefet oyununa alet edersek, bu işten karlı çıkan ne ekonomi diyenler nede sağlık diyenler olacaktır. Her halükarda sonuç, ortalığı karıştırmaya çalışan taraflara yarayacaktır.

Şimdi gelelim meselenin püf noktasına…

İlk evvela bu konu görsel ve yazılı medya da olduğu gibi ‘’bir kısım medya’’ durumuna düşmemeli. Bu durum hem toplumu, hem ülkeyi hem de bölgeyi ilgilendiren bir durum olduğundan, tümden düşünülmesi ve karara bağlanması gerekir. Senli benli kavgalar emin olun ki ne bize, nede bölgeye fayda getirmez. ''Sen iktidarın adamısın yanlış düşünürsün'', ''sen muhalefetin adamısın doğrudan yana değilsin'' gibi düşünceler bizleri bir adım dahi ileri götürmez. Önce bu tür konularda siyaseti ve adam kayırmacayı bir kenara bırakacağız. Nasıl ki Allah bize oksijeni verirken kimsenin din, dil ve ırkına göre ayırım etmeden dağıtıyor, bizde bu kuralın özüne göre hareket etmeliyiz ki işin özü olan kaynağına inebilelim.

Özellikle belirtmekte yarar görüyorum, bu konu ve durum üzerinden ''her ne konuda olursa olsun'' nemalananları bu bölge halkı asla affetmeyecektir.

Kelkit Vadisi konusunda en duyarlı hareket eden kimler varsa Amasya’nın Sesi olarak her daim yanında olacağız.

Lakin işin boyutunu farklı yönlere çekmeye çalışanların da her daim karşısına dikileceğiz...

Selametle....

YORUM EKLE

banner26

banner25